Už tomu je rok, čo som prvý krát prišla na prvú hodinu školy prírodnej mágie. Pripadá mi to ako včera, keď som išla prvý krát na hodinu. Tešila som sa nato, čo bude a, čo ma čaká, priznám sa, že som bola aj v miernom napätí akých budem mať spolužiakov a či to vôbec celé zvládnem. Táto škola mi dala do života veľa, veľmi veľa. Naučila ma hlbšie pracovať so svojou vnútornou a vonkajšou energiou. Pripomenula mi, že je dôležité pracovať so svojou energiou, energiou prírody – ročnými obdobiami a počasím, energiou svojich predkov či energiou Boha a Bohyne. Viac som sa prepojila so stromami, bylinkami či zvieratami. Zladila som sa nielen teoreticky, ale hlavne v praxi so sviatkami Kola roka, ktoré som zároveň začala žiť. Sviatky a ceremonialistika kola roka mi boli blízke, ale nemala som toľko informácií o tom, ako som nadobudla počas jedného roka v škole prírodnej mágie. Prebudila som v sebe silnú a hlbokú úctu k svojím predkom, k tradíciám a zvykom, k Matke Zem.

Naučila som sa viac precítiť svoj život a vychutnať si maličkosti bežného života ako napr. počas búrky si uvariť čaj a sadnúť si na balkón a hľadieť na dážď či sa ísť prejsť do lesa a spoznávať stromy a rastliny. Les sa stal mojím chrámom… Môžem povedať, že už za jeden, tento, rok som zmenil svoj život k lepšiemu, naučila som sa viac precítiť svoj život. A to by som hlavne chcela vystihnúť, že to, ako žiť ma učili rodičia, škola či okolie, ale až mágia a táto škola vo mne zobudila tú chuť života. Musím povedať, že celá skupina, myslím tým mojich spolužiakov, sú úžasný a každý/každá jeden je veľmi výnimočný a svojský a napriek tomu tvoríme krásnu skupinu. Viem, že mne dala škola veľa a verím tomu, že každý kto sa zúčastnil či už jednej hodiny alebo dokončil celú školu, dostal do života viac, ako si myslel, či tušil.

Preto by som aj touto cestou chcela poďakovať Avalon Magic a celému tímu za to, čo robia, lebo to robia s úctou a láskou k mágií, Bohyni a Bohovi. Som rada, že mám prvý ročník za sebou a čakajú ma ďalšie a na to sa veľmi teším, lebo som zvedavá, čo mi dá zasa nové do života.

Raven Ivy