Dnes sme mali spiritistický rituál a na základe toho Vám prinášame krátky článok o komunikácií zo záhrobím a práci s tabuľkou Ouija.

Vyvolávanie duchov je v celku obľúbená zábava, medzi teenegermi a mladými ľudmi. Veľkej popularite sa teší najmä spiritistická doska „Ouija“. Ouija je drevená doska, na ktorej sú pismená od A po Z, číslice od 0 po 9, symboly a znaky k odpovediam na otázky pýtajúcich sa. Na komunikáciu slúži posuvná planžeta, alebo tzv. ukazovadlo jednotlivých písmen, alebo čísiel.

História tabuľky Ouija

História spiritistickej tabuľky Ouija je dlhá cez 2000 rokov, kedy presne vznikla, sa nevie, ale je pravdepodobne, že už okolo 6. storočia pred Kristom sa predchodkyňa dnešnej tabuľky objavovala v Grécku, či v Egypte, kde sa používala pre kontakt s druhým svetom. Po nástupe kresťanstva, ktoré ju považovalo za symbol čarodejníctva, upadla do zabudnutia. Objavuje sa znovu behom 19 storočia, a to už ako tabuľka Ouija. Názov pochádza s francuzského „Oui“ a nemeckého „Ja“, čo oboje znamená „Áno“. Pôvodne bola vymyslená ako spoločenská hra a čoskoro sa stala veľmi žiadanou v období 1. a 2. svetovej vojny, kedy ju pozostalí používali ako prostriedok pre kontakt s mrtvými vojakmi. Jej najväčší rozkvet zažila v 60. rokoch v USA.

Ako používať tabuľku Ouija?

Pred samotnou prácou je potrebné mať na vedomý, že k tomu treba pristupovať s rešpektom a úctou, ktorá patrí k svetu duchov.

  1. Na začiatok je potrebné vedieť, že s Ouija tabuľkou by sme nikdy nemali pracovať sami. Pri seánse je potrebné, aby účastníkov bolo viac ako jeden, no nie viac, ako desať.
  2. Samotné miesto konania treba patrične pripraviť pre spiritistickú seánsu a to očistením priestoru vonnou tyčinkou, alebo kadidlom, zapáliť sviece, ktorých plameň bude vyživovať energiu, ktorú spotrebuje duchovný svet a seánsa.
  3. Pri práci s Ouija by mal každý účastník mať svoj amulet, alebo talizman, ktorý ho ochráni pred prípadnou negatívnou energiou a pred samotným začatím seánsy, by mal byť vytvorený magický kruh, ktorý slúži ako ochrana a posvätný priestor, kde môže kumulovať energia.
  4. Účastnící by mali sedieť v okolí dosky a na planžete by mali mať položené zvoľna ukazovák a prostredník obidvoch rúk, pretože cez tieto dva prsty prechádza energia najrýchlejšie.
  5. Koncetrácia je dôležitou súčasťou seánsy, pretože smeruje energiu k danému zámeru a kumuluje potrebnú energiu na otvorenie astrálnej brány, cez ktorú môžeme privolať dušu zomrelého, alebo danú bytosť, aby sme s ňou komunikovali. Pri vyvolávaní konkrétneho ducha používame zreteľné slová a zaklínadlá, ktoré ducha privedú k nám.
  6. S duchom komunikujeme zdvorilo a pokladáme priame otázky. Začíname s lahšími otázkami, s jednoduchou odpoveďou, napr. „Koľko duchov je prítomných v miestnosti? Aké je tvoje meno?“ Nikdy sa nepýtajte na nezmyselné veci a nebereme to na ľahkú váhu.
  7. Pre ukončenie seánsy je potrebné ducha odvolať, povedať mu „Zbohom“ a preniesť planžetu na slovo „Dovidenia“. Potom je potrebné dosku, miestnosť aj účastníkov odymyť bielou šalviou, dosku zakryť a schovať. Používať vždy iba vtedy, ak je to potrebné.

Krátke nápovedy

Pokiaľ sa ukazovadlo pohybuje v tvare 8, tak duch je rozčúlený a treba seánsu ukončiť. Symboly slnko a mesiac ukazujú, či Vás kontaktuje dobrý, alebo zlý duch. Pokiaľ sa presunie planžeta na symbol slnka, znamená že duch je dobrý. Pokiaľ na symbol mesiaca, je zlý. Pokiaľ sa spojíte zo zlým duchom, je potrebné sa sním rozlúčiť, poďakujte za čas, ktorý s vami strávil a presuňte planžetu na slovo „Dovidenia“, kedy duch odíde. Nikdy nepoužívajte pred použitím spiritistickej dosky alkohol, alebo drogy. Stávate sa tak náchylný pre nízke entity a démonov. Nikdy ducha nežiadajte o priamy prejav, napríklad aby pohol vecou. Mohol by sa usadiť vo Vašom dome. Nikdy sa nepýtajte na smrť niekoho, alebo svoju. Vždy si uvedomte, že tabuľka Ouija je brána do iného sveta, do sveta duchov, kde môžeme stretnúť dobro, i zlo.